Yeni Aspark Baykuşu 1.9 Saniyelik Kalkış Görüntüleriyle Tesla Roadster’a Meydan Okuyor!

Tesla’nınelektrik konusunda rekabet edebilecek markalar arasında yer alıyor. Elektrik motorları ile atları yüzlerce üreten Amerikan şirketi, bir spor otomobil. The Roadster için en hızlı saldırıyı geliştirmeye gelmişti. XING fazla 800.000 $ “parasal parçalar” Reoadster daha bir ücret vardır, bu kalkış süreleri bir ödeme olsa bile. Bayan R modelinin en az 1 milyon dolar olduğu gibi!

2014 yılında başlayan ve hedeflerini büyük tutan Aspark Owl tarafından ortaya konulan spor otomobilin geliştirilmesi. Frankfurt Motor Show’da reklamı yapıldı ve yapısı yla hız konusunu çoktan hissetmişti. Baykuş’un iddiası, 100 kilometrelik hıza iki saniyenin altında ulaşabildiğiydi! Kalkış denemesini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Prototip modelde kalkış testleri çok başarılı.

Hiperspor araba sınıfına girebileceğimiz Aspark Baykuşu’nun görünüşü tehditkar.

Siyah zemine yerleştirilmiş farlar sonuna kadar uzatılır.

Çok fazla hava alımı gerektirmediği için tamponun alt kısmında ince ve boylamsal açıklıklar verildi.

Dar ve açık kapıları ile aerodinamik yapısı tamamlanmış gövde girintisi ile rakiplerinin birçoğunu ifade eder.

Saf güçlerin sergileneceği Aspark Baykuşu’nun gövdesine bağlı bir kanadı vardır ve onu asfaltta tutar.

Tekerlek seçeneği arka bir 19 “20” kauçuk grubu için uygun olarak görüldü.

Burada çıplak yapısı ile Aspark Baykuş’un ilk testine de bakabilirsiniz.

1921 sn ulaşmak kolay değildir. Bir çift 40 kWmotordan, Aspark 429 hp güç ve 563 nm tork sağlayabilir. Bu kadar hızlı olmasının asıl sebebi Japon kanı olan bu spor arabanın ağırlığı. Karbon fiberden tüm vücut yapısının oluşturulması ivme en büyük faktördür.

Bu iddiayı aldım! Bir süre sonra, ben araçların kalkış hızları şimdi 0-100 aralığında değil, 0-200 km / h azalacak umuyoruz. Daha önce bahsettiğimiz sayılar 5 ya da 2 numaradan düştü ve şimdiden bir dahi oldular. Şu andan itibaren, Japon Aspark Baykuşu’nunseri üretimde neler yapabileceğini göreceğiz!