Transformers serisini canlandırmak isteyen Paramount Pictures, iki yeni film için…

Transformers serisini canlandırmak isteyen Paramount Pictures, iki yeni film için hazırlıklara başladı. Bu filmlerden biri James Vanderbilt tarafından, diğeri ise Joby Harold tarafından yazılacak.

Her geçen filmle biraz kalitesi zedilen Transformers serisine yeni bir soluk getirmek isteyen Paramount Pictures, 2018’de aynı evrende yeni bir hayat süren ancak mevcut seriyle doğrudan bir bağlantısı olmayan Bumblebee ile sinemaseverlerin karşısına çıktı. Travis Knight’ın yönettiği film Transformers filmlerinin düşen standardını biraz yükseltmeyi başarmış olabilir ama önceki filmlerin çok altında gişeden çıkamadı. Dünya çapında 465 milyon dolar hasılat elde eden bumblebee ile aradığını bulamayan Paramount Pictures, geçici seriye tekrar döndü ve geçen yılın başında Transformers 6 için hazırlıkların başladığını duyurdu.

Ana dizi bağlantılı olmasına rağmen, transformers: The Last Knight doğrudan devamı olmayacak altıncı bir film özelliği bekleniyor, Paramount cephesinden sürpriz bir haber geldi. Stüdyo serisi canlandırmak için arıyor, çeşitli rapor, iki yeni Transformers filmleri yapma. Bu iki film James Vanderbilt tarafındanyazılmış ve diğer Joby Harold olduğunu.

Paramount Pictures İki Yeni Transformers Film Hazırlıkları Başlıyor

James Vanderbiltonun up-and-down filmografisi için göze çarpan bir isimdir. David Fincher’ın zodyak senaristlerinden ve The Amazing Spider-Man ve The Losers gibi filmlerin senaristlerinden biri olan Vanderbilt, Bağımsızlık Günü: Diriliş ve Cinayet Gizemi gibi iki filme imza atarak kariyerinin başarısını unutturdu.

Joby Harold kariyeri yükselişte olan bir isim. 2007’de The Awake- Awake filmini yazıp yönettikten sonra neredeyse yedi yıl sinema dünyasından uzak kalan Harold, son beş yılda hem yapımcı hem de senarist olarak dikkat çekici işlere imza atmıştır. King Arthur: Legend of the Sword ve Zack Snyder’ın yeni filmi Army of the Dead’in senaryolarını yazan Harold, Edge of Tomorrow ve John Wick: Chapter 3 – Parabellum gibi filmlerin de yapımcılığını üstlendi.

Farklı senaristler tarafından hazırlanan bu iki film hakkında bilinenler oldukça sınırlı olmakla birlikte, bu filmlerin diziyi iki farklı yöne götürde ler söylenir. Bu filmleri yönetecek isimlerin şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak dizinin beşini yöneten Michael Bay’in yönetmen olarak geri döndüğü biliniyor. Lorenzo Di Bonaventura, Transformers filmlerinin yapımcısı, geçen yıl Bay şimdi arkasında dizi bıraktığını söyledi.

Kaynak: