Twitter Kullanıcıların Günlük Hesap Takip Limitini Düşürüyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter,kullanıcı etkileşiminin yüksek olduğu bir yerdir. Bu anlamda, birçok hesap onları sözleşme tarafından takipçileri sayısını artırmak için gidiyoruz. Bu hesaplar, diğer tarafı izleyen ve bir iade olduğunda hesaplar olarak bilinir. Sonuç olarak, bu platform genelinde spam sayısında büyük bir artışa yol açar.

Sosyal medya devinin yetkilileri bunu önlemek için yeni bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor. Yeni düzenleme ile kullanıcıların her gün takip edeceği hesap limiti düşürülecek. Bilindiği gibi, kullanıcıların Twitter’da günlük izleme alacağı hesap sayısı bir sınırla sınırlandırılmıştır. Şirket, yeni kararıyla platform genelinde spam’ı önlemeyi hedefliyor.

Günlük Takip Limitini Azaltma

Takipçileri adına Twitter’da spam gönderen hesaplar gün içinde 1.000 kişiye takip isteği gönderebilir. Şirket bu sayıyı 400’e çıkarmaya karar verdi. Kim böyle bir şey yapar ki? Spam. Bu yüzden her gün takip edebilirsiniz hesap sayısını 1.000’den 400’e düşürüyoruz. Merak etme, böylesi daha iyi olacak.” ifadelere dahil edilmiştir.

Spam isteyen birçok kişi takipçi daralma işlemi gerçekleştirmek için çeşitli bot yazılımı kullanın. Öte yandan Twitter, kullanıcıların dikkatlerini ilgisiz hesaplara yönlendirmesini engellemek istiyor. Bu spam hesaplarının çoğu dikkat çekmek için manipülasyon sahte haber paylaşmak edebiliyoruz.

Bu anlamda şirket, geçen yıl birçok hesabın anlık içeriği tweetlemesine olanak sağlayan düzenlemeyi kaldırdı. Son olarak, takip limitini azaltma kararı spam gönderen hesaplariçin yeni bir darbe olacaktır. Sosyal medya devi, şikayet araçlarını güncelleyerek bu tür hesapların platform da tespit edilip kaldırılmasını da kolaylaştırmayı hedefliyor.