Robert Eggers, New York Times’ın Bir Sahnenin Anatomisi serisinde bu…

Robert Eggers, New York Times’ın Bir Sahnenin Anatomisi serisinde bu yılın en beğenilen filmi The Lighthouse’un en önemli olaylarından birini sahnelemiştir.

İlk uzun metrajlı filmi ile son yılların en iyi korku filmlerinden birini çeken Robert Eggers,bu yıl ikinci uzun metrajlı filmi The Lighthouse ile sinemaseverlerin karşısına çıktı. Dünya prömiyerinde 72. Film Cannes Film Festivali’nde beğeni topladı ve daha sonra ziyaret edilen festivallerde övüldü. Başrollerini Robert Pattinson ve Willem Dafoe’nunpaylaştığı film, 18. Filmekimi’ndeki özel gösterimleri sayesinde Türkiye’deki sinemaseverler de filmi ekranda izleme fırsatı yakaladılar.

New York Times’ın Bir Sahnenin Anatomisi serisinde beğeni toplayan The Lighthouse’daki bir sahneyi inceleyen Eggers, bu sahneyi ilk kez Robert Pattinson’ın canlandırdığı film boyunca Winslow’un dönüşümüne başlayan unsurları ve iki karakter arasındaki çatışmanın temelini gördüğümüzde analiz etti.

Bir Sahnenin Anatomisi: Robert Eggers’ın Anlatımıyla Deniz Feneri

Robert Eggers, 1920’li ve 1940’lı yıllarda ekipman kullanarak 35mm kamera ile siyah beyaz çekim, insanlardan uzak küçük bir adada birlikte çalışmaya başladı iki deniz feneri bekçileri hikayesini anlatıyor.