Yeni Audi Q2L e-Tron Şangay Fuarı için hazırlar

Audi özel bir Q2 tanıtacak 2019 Shanghai Auto ShowSalı günü, Nisan 16. Bir süredir yollarda test edilen mini Audi SUV’nin nasıl değişeceği konuşuluyordu. 2016 yılında hayata geçen Q2, kompakt, off-road segmenti için tasarlandı. Alman markasının Q Serisi’ni bu kadar genişletmesinin nedeni Mercedes ve BMW’nin büyükten küçeğe sıraladıkları araçlarolmasıydı.

İlk değişimini yaşayacak olan Q2’nin ayakta durma nın yolunu gösteren birkaç kare görüntü yayınlandı. Değişikliğin gerçek kısmı e-Tron kavramının da bu modele uygulanacağıydı. Diğer gelişmelerden biri çin’e özel olarak yapılan uzun versiyonudur.

Q2’ye gelen iki farklı e-Tron türü olacak.

İlk versiyonu bir ön montaj ile bir elektrik motoru vardır. Üretilen güç 134 psve tork 290 nm olduğunu. Markanın en küçük elektrikli SUV 38 kWh kapasiteli yeni nesil taşıma gövdesi ile birlikte geliyor. Bu da homogoasyon standartlarına göre 265 km’lik bir menzilin anlatılması anlamına gelir.

Büyük Asya pazarına Q2 biraz daha uzun gidecek.

Uzun, organların iki tür biri, Çin pazarına özel olacaktır. Q2L e-Tron, Q2’den33 mm daha uzundur. Toplam 4.224 mm. Çin’de Foshan fabrika özel Q2 için üretim merkezi olacak. Audi CEO’su Bram Schotdedi, “Hem Audi Q2L e-Tron ve Audi e-Tron elektrikli modelleri ile, biz ortağımız FAW ile Çin’de yeni bir dönem başlatıyoruz. Kompakt SUV zaten bu yıl yerel olarak üretilecek ve Çin’de üretilecek, dünyanın en büyük ve en önemli pazarı, 2020 yılından itibaren, Audi E-Tron (Şangay da sergileniyor). Söyledi.

Audi sadece q2l e-tron ile Şangay gelmiyor!

Markanın galasında, al:ME Concept, gelecekte dikkate kompakt bir sedan 4 seviye özerk şekli hakkında konuşacağız. Audi de insanların tamamen Yapay Zeka kullanımına bırakılmış bir araç ta zaman geçirecek nasıl hakkında konuşacağız.

Q3 yeni nesil resmi lansmanından sonra, Şangay bitirecek 2019 Audi ile. Q3 SUV gelen son bilgiler Çin’de yerel pazar için üretilecek 3 farklı benzin seçenekleri olacak. 2019 Şangay Fuarı’nda kalan tüm detaylar!