, Hakan: The Guardian ve ardından Love 101 ile Türkiye’de…

, Hakan: The Guardian ve ardından Love 101 ile Türkiye’de yapılan yeni bir orijinal diziye imza atlıyor. 24 Nisan’da izleyiciyle buluşacak olan dizide, bir grup gencin “sıradan” kavramından uzak kalma mücadelesi, alışılmadık hiçbir şeye tahammülü olmayan bir düzende kimliklerini korumak için mücadelesini anlatıyor. Meriç Acemi (Kiralık Aşk, Ufak Tefek Cinayetler) tarafından yazılan dizinin senaryosu, Ahmet Sheer (Şampiyon) ve Deniz Yorulmazer (Arka Sıra, Ufak Tefek Cinayetler) tarafından yazıldı.

Hikâyesi 1998 yılına dayanan dizi, kendi dünyalarındaki beş gencin okulda kalma mücadelesinin ve büyüme süreçlerinin birlikte anlatAbilmekiçin olduğunu anlatıyor. Bu gençlerin okulda kalmalarını destekleyen tek öğretmen, her biri okulları için bir diğer endişe kaynağı, Burcu’nun (Pınar Deniz) bir araya gelmesini destekleyen ve Burcu öğretmenini okulda tutmak için birlikte plan yapmalarına neden olan tek öğretmendir. Böylece, okulda sorunlar yaratarak kişisel yaşamlarındaki sorunların hayal kırıklıklarını ve mutsuzluğunu aşmaya çalışan bu gençler, hayatlarının geri kalanında asla unutamayacakları sevgiye ulaşmalarını sağlayacak bir arkadaşlık kurarlar. Dizi, her şeye ve herkese rağmen genç olmayı tanımlayan bir aile ve sevgi olmanın önemini vurguluyor.

Sevgi 101 1. Sezon: Baskıcı Ailelerin İsyankar Çocukları

Dizi, ana karakterlerini okulun en kötüsü olarak tanıtarak başlıyor. Çalışkan öğrencilerden oluşan bir çete kuran ve ev ödevi ticareti ağı kuran Osman (Selahattin Paşalı), güzelliğini insanları manipüle etmek için kullanan Eda (Alina Boz), ciddi bir öfke sorunu olan Kerem (Kubilay Aka) ve alkol bağımlılığıyla mücadele eden Sinan (Mert Yazıcıoğlu) okulun en kötüsü. Herkes bu gruptan acilen çıkmak istiyor, bir öğretmen hariç, özellikle de okul müdürü. Burcu öğretmen bu grubun geleceğini koruyan tek kişidir, bu yüzden grup, kendisini sınıfta tutmak için bir araya gelir Işık (İpek Filiz Yazıcı) sınıfının ilkini alarak romantik bir bakış açısıyla onlara rehberlik eder. Onlara yaklaştırdığımız bu süreçte, bu çocukların sel ve kural koyma hareketlerinin aslında arkalarında önemli nedenler olduğunu anlıyoruz, bu yüzden her zaman olduğu gibi, bu madalyonun iki yüzü vardır. Onlarla bağlantı kurmamız, onları anlamamız ve gençlerin gizli tuttuğu beceri ve tutkuları anlamamız bizim için daha kolay hale geliyor. Başta bela olarak bildiğimiz gençler bizim yoldaşlarımız oluyor ve amaçları için onlara destek oluyorlar. Bağlantı kurulabilir karakterlere ek olarak, izleyiciyakalar serinin bir diğer özelliği şakalar ile inşa dinamik diyaloglar. Karakterlere kendi tarzlarını enerjik bir şekilde etkileyerek şekil veren diyalog, temasını destekleyen müzikle birlikte hikayenin akış hızı üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir. Yönetmenleri Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer’in yarattığı görsel yönetmensahneleriyle ritmini de destekleyen dizi, geçmişin de etkisiyle hikayesine boyut katıyor ve tahmin edilmesi kolay gidişatına bir sürpriz ekleme imkanı yaratıyor.

Dizinin 1998 ile günümüz arasında olanlarla olan bağlantısı ve bu bağın ayrıntılarını kolayca vermeme kararlılığı heyecanın korunmasına yardımcı olurken, bu bağı açıklamadaki yavaşlığı konuya dikkat çekmekte zorlanıyor. Bu bağ çok önemlidir çünkü dizinin gördüğümüz ve tahmin ettiğimizden başka bir boyuta sahip olabileceğinin tek işaretidir. Çünkü bize verilen serinin hikayesi, bir erkekle bir erkek arasındaki romantik ilişkiyi sağlamak için yapılan gizli çöpçatanlık hikayesine ilişkin tahmin edilebilir bir bakış açısına sahiptir. 90’lı yıllarının tüm masumiyetine rağmen, basit liğini devam eden bu plan, sürprizlere ya da gizeme yer bırakarak neredeyse sorunsuz işliyor ve sürükleyiciliğini kaybediyor. Dizi genel olarak bu ilişkiyi var saydığı ve arka plandaki hikayeler ve karakterler üzerinde stres faktörleri bıraktığı ndan, bir noktadan sonra işe yaramanız olayların yüksek bir etkisi yoktur. Yani, bu gençlik hikayesi genellikle bir düzlemde, türünün diğer örneklerine kıyasla, çünkü diğer yararlı hikayeleri desteklemiyor, çünkü izleyiciye süreç boyunca karakterlerin davranışlarının arkasındaki hikayeyi anlatmak ve yaşadıkları duygulara eşlik etmek dışında. Yani tahmin edilebilir dönüşler içeren hikaye, eğlenceli bir gençlik serisi olmanın ötesine geçebilirsiniz. Dizi ileri adım ve daha etkileyici olmak için biraz daha cesaret, hem de karakterlerin hayallerini teşvik etmek için, onların tek özellikleri, ve olağanüstü olma onların savaş şiddeti gerekir. Hikâyesini anlatırken, Burcu ve Kemal (Kaan Urgancıoğlu) arasında planlanan aşk hikayesini hızla anlatmaya odaklanırken, diziye başka yönler katabilecek faktörleri de kaçırıyor.

Love 101 genç olmanın hikayesini anlatır, tutkulu ve en önemlisi, herkes ve her şeye rağmen, kendi kişiliğini korumak için bir savaş. Tahmin edilen kolay bir hikaye akışına rağmen, dizi izleyicilere karakterlerinin enerjisi ile sevgi ve dostluk anları sunuyor.